V červenci strávil týden péčí o účastnice ženského tenisového turnaje ITS CUP 2014. Připravoval tenistky na zápasy, během utkání chodil přímo na kurty, aby pomáhal sportovkyním zvládnout aktuální problémy a poté řešil také jejich regeneraci. Olomoucký fyzioterapeut Zdeněk Bartl si z turnaje odnesl dva základní poznatky. Každá tenistka se potýká s dlouhodobými zdravotními potížemi a bolestmi. A také, že čím lepší hráčkou dívka či žena je, tím větší pozornost věnuje péči o svou pohybovou soustavu. 

 
K nejčastějším potížím tenistek patří problémy s rameny, přetížení a zablokování zad, problémy s krční páteří, stehny a lýtky. Je to dáno dlouhodobou sportovní zátěží. Péče o hráčky proto začíná ráno před zápasy, kdy přijdou s požadavkem na uvolnění, rozmasírování či protažení svalů a zatejpování problémových svalů či kloubů. 
 
Během zápasů samozřejmě hráčky občas postihnou potíže vyplývající z přetížení svalů a úrazy ze špatného pohybu. Na jejich ošetření na kurtu má v takovém případě tři minuty. Pokud tenistka dostane svalové křeče, nemá na ošetření nárok vůbec, pravidla to totiž považují za důsledek špatné přípravy a nikoliv zranění. 
 
Po zápase jim zase pomáhá zvládnout únavu a potřebnou regeneraci organismu. „Kdo myslí sport na této úrovni vážně, ten o sebe pečuje celý turnaj,“ říká Zdeněk Bartl. Příkladem může být vítězka celého turnaje ITS CUP Petra Cetkovská, která využívala služeb fyzioterapeuta dvakrát denně. Podobný přístup podle Bartla projevovala také česká tenisová naděje Barbora Krejčíková, kterou trénuje někdejší vítězka Wimbledonu Jana Novotná. „Je to mladá hráčka, ale z jejího přístupu je vidět velká dávka profesionality,“ konstatoval olomoucký fyzioterapeut. Ten považuje účast na turnaji za dobrou zkušenost pro svou další práci. 
 
Zdeněk Bartl působí v olomouckém Omega centru sportu a zdraví. Vystudovaný fyzioterapeut v něm sportovcům i dalším zájemcům pomáhá řešit jejich zdravotní problémy. Kromě toho se svými kolegy působí také jako masér a jeho pracoviště klientům nabízí také zábaly a přístrojovou lymfodrenáž. Další informace naleznete na jeho webových stránkách